Moda,  Poradnik

Jak nie stracić głowy na wyprzedażach?

5 wskazówek jak kupować na wyprzedażach:

  1. Do zakupów warto przygotować się jeszcze przed wyjściem z domu. Mając świadomość różnych marketingowych chwytów, dobrze jest odwiedzić strony internetowe poszczególnych sklepów. Zapoznać się z ofertą i zweryfikować, czy promocja jest dla nas atrakcyjna. Dlatego dużą pomocą, a nawet niezbędnikiem podczas wyprzedaży jest lista zakupów. Może się to wydawać niepotrzebne, ale ta lista pomaga nam trzymać nasze modowe wodze fantazji i stan naszego konta w ryzach… Działając bez planu skończymy zakupy z kolejną parą jeansów, a dwie poprzednie w naszej szafie mają jeszcze metkę sklepową.

  1. Jeśli podczas zakupów wpadnie nam coś w oko spoza naszej listy, warto zastosować metodę trzech pytań. 3xCZY : Czy tego potrzebuję? Czy nie mam już czegoś podobnego? Czy będę mogła to z czymś skomponować (stworzyć stylizację z obecną garderobą)? Te pytania pomogą nam w podjęciu decyzji czy warto kupić ten produkt. Dzięki temu łatwiej okiełznamy pozytywne emocje, które wzbudzają w nas wszechobecne hasła „SALE”, „PROMOCJA”,”WYPRZEDAŻ”,”-50%”.

 

  1. Podczas zakupów warto też przeliczać o ile został dany produkt przeceniony. Jeśli ktoś chce być pewny swych obliczeń, warto włączyć kalkulator w swoim smartfonie. Wtedy możemy zweryfikować czy taka promocja jest atrakcyjna i czy chcemy z niej skorzystać.

  1. Przed zakupami warto zjeść. Jeśli chcemy zaoszczędzić, unikajmy zakupów gdy jesteśmy głodni. Dotyczy to również naszego samopoczucia, gdy jesteśmy smutni i mamy „zły dzień” wyprzedaże nie są najlepszym lekarstwem na poprawę humoru. Od czasu do czasu sprawienie sobie prezentu na poprawę nastroju nic nie zaszkodzi, jednak brak kontroli nad tym procesem może się źle skończyć.

 

  1. Nie kupujmy za małych rzeczy. Która to już spódnica i sukienka o rozmiar za mała wisi w szafie i czeka, aż zgubimy kilka kilogramów?! Bądźmy ze sobą szczere i dobierajmy ubrania do swojej sylwetki, nie tej wymarzonej.

 

To tylko 5 wskazówek, a gwarantuje Wam zakupy zakończone sukcesem i bez bólu głowy!

Pozdrawiam,

Magda Nowak

-biegająca blogerka modowa – biegająca stylistka-

 

źródło zdjęć: Pinterest.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.