inspiracje,  Moda

inspiracje – lateks

Lateksowe ubrania budzą skrajne emocje. Dla jednych będzie to oznaka totalnego barku gustu osoby noszącej lateksowe ubrania, a dla innych będzie przejawem dobrego smaku. Jednak lateksowe ubrania stały się bardzo modne. Największe domy mody już od ponad roku postawiły na lateks, bardzo szybko polubiły go wszystkie trendseterki. A na ulicach w światowych stolicach mody można zobaczyć wiele stylizacji z wykorzystaniem lateksu, począwszy od dodatków, butów po całe stylizacje.
A czym jest lateks? Lateks jest nazywany kauczukiem (naturalny i syntetyczny). Z roślin kauczukodajnych ( z figowca sprężystego) pozyskuje się sok mleczny, do którego dodaje się amoniak, później poddaje się go koagulacji. Lateks w takiej formie jest bardzo plastyczny, jest matowy i widać na nim odbicia i odciski. Taki wytworzony kauczuk wykorzystuje się również do rękawic, kleju. Kauczuk ma zastosowanie również w przemyśle gumowym.

Joanna Horodyńska w autorskiej kolekcji dla SI-MI.

Można zdecydować się na jeden lateksowy element w całej stylizacji. Można go wówczas zneutralizować przez proste w formie ubrania. Jednak można nosić go bardzo odważnie – total look, dobierając wszystkie elementy stylizacji wykonane z lateksu. W takiej stylizacji można było zobaczyć m.in. Anne Della Russo.

Skóra lateksowa to nie tylko kolor czerwony i czarny. Występuje również w innych kolorach. Ubrania z połyskującego materiału świetnie wyglądają i są bardzo efektowne w innych kolorach, np. w niebieskim, żółtym, bordowym.

 źródło: Pinterest.com

Zainspiruj się tymi lookami, zainspiruj się lateksem!

Ja już się przekonałam! Zajrzyj i przekonaj się KLIK (moja stylizacja z lateksową kamizelką).

Pozdrawiam,
Magda Nowak

Przypominam, że możecie mnie znaleźć na Facebook’u i na Instagramie!
Zapraszam Was też tam! 😉

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.